TEOG İngilizce Özel Ders (7 ve 8. Sınıflar İçin)

TEOG İngilizce Özel Ders (7 ve 8. Sınıflar İçin)

TEOG İngilizce Özel Ders (7 ve 8. Sınıflar İçin)

TEOG İngilizce Özel Ders (7 ve 8. Sınıflar İçin)

Her öğrenci farklı bir bireydir; farklı şekilde algılar, bu farklılıkların kalabalık ders ortamında öğrenci için engel olmaktan çıkması için kendisine özel bir desteğe ihtiyacın olması doğaldır. Özel ders sürecinde öğrenci tam ihtiyacı olan konulara odaklandırılır. Kalabalık bir sınıfın geneline değil öğrenciye uygun materyal (konu anlatım dokümanları, testleri, vs…) kullanımıyla dersin amacına ulaşması sağlanır. Böylece enerji ve zaman ekonomik bir şekilde kullanılmış olur.

Özel dersin en büyük getirisi öğrencinin çalışmalarının birebir ve dikkatle takip edilmesine imkân vermesidir. Gerektiği gibi takip edilen öğrenci ister istemez düzenli çalışma ve ödevlerini zamanında eksiksiz yapma alışkanlığı kazanacaktır.

Ancak özel ders konusunda unutulmaması gerekir ki, “Garantili ders, garantili dil öğrenme” gibi kavramlar tamamen insanları kandırmaya yönelik, para tuzağı kavramlardır. Nitekim bu bir öğrenme sürecidir. Öğrenme sürecini etkileyen birden fazla etken vardır ve özel dersin avantajı, bu etkenlerden yalnızca birisi olan birebir ilgilenmeyle öğrenme kısmını gerçekleştirir.

Özel derste başarının ana kaynaklar:

  • Velinin, istenilen kaynakları zamanında temin etmesi
  • Velinin, öğrenciyi okulda da düzenli takip etmesi
  • Öğrencinin öğrenmeye istekli olması
  • Öğrencinin, verilen ödev ve testleri zamanında yapması
  • Öğrencinin, öğretmen tarafından çizilen çalışma planına uygun hareket etmesi
  • Öğrencinin, olağanüstü bir durum olmadığı sürece dersleri aksatmaması
  • Ve en önemlisi, velinin, özel derse istekli olması ve inanması!

Ne yazık ki toplumumuzda verilen paranın karşılığında elle tutulur, gözle görülür bir ürün alınmayınca verilen hizmeti küçümseme eğilimi vardır.

Özel ders, çeviri, danışmanlık gibi hizmetler de bu açıdan toplumumuzda küçümsenen ve karşılığında ödenen bedel boşuna veriliyormuş gibi düşünülen hizmetlerdir.

Sayın Veliler, bizler eğitimciyiz. Bizim hizmet şeklimiz de ders vermektir. Bunun karşılığı olan bedel de sizin çocuğunuzun geleceğini hazırlayacaktır. Bu yüzden lütfen ders ücretini öderken  “lütufta bulunuyormuşçasına” bir tavır sergilemeyeniz. Sizin ve çocuğunuzun da istekli olması ve çocuğunuzun kapasitesi ölçüsünde ödemiş olduğunuz ücretlerin karşılığı ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİ olarak sizlere dönecektir!

 

  • NOT-1: 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Özel Ders Ücretleri (Haftada en az 2 ders saati olmak üzere)

7. Sınıf  : 50 TL/Saat

8. Sınıf  : 60 TL/Saat

(Ders Ücreti her dersin sonunda peşin olarak tahsil edilmektedir.)

 

  • NOT-2: Dersler velinin isteğine bağlı olarak öğrencinin evinde ya da öğretmenin evinde verilmektedir. Öğrencinin evinde verilen dersler için (mesafeye bağlı olarak) veli tarafından ulaşım sağlanması ya da ulaşım bedeli talep edilmektedir.

***

Daha fazla bilgi için:

Tel: 0 (545) 250 06 71

E-Posta: habilhan@hotmail.com

Hakkımızda

Eğitimci / Yazar / İngilizce Öğretmeni / Yeminli Tercüman / Kitap,Dergi,Gazete, Internet Sitesi Editörü / Medya Danışmanı / Organizatör/ Tarih Doktora Öğrencisi / Güzel Konuşma ve Diksiyon Eğitmeni, Amatör Fotoğrafçı (...)

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
Online : 2
Bugün Tekil : 82
Bugün Çoğul : 237
Dün Tekil : 72
Dün Çoğul : 242
Toplam Tekil : 25743
Toplam Çoğul : 220909